-
-
--
-

Listopad 2011

Laye

25. listopadu 2011 v 17:21 | Orion
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪

Pozor: Citrusy

16. listopadu 2011 v 15:31 | Orion |  Křeček nesmí...
Hm, co takhle dát křečkovi kousek chutného pomeranče? Nebo třeba citron? A co takhle kiwi...? Na to zapomeňte! Dohlédněte na to, aby se vašemu křečkovi nic takového nedostalo!
-
Možný důsledek pro křečka
Křečkovi chuťové pohárky jednoduše nejsou zvyklé na tak kyselou příchuť. Kdo ví - nějaký čerstvý citron by mohl křečkovi způsobit smrt (já jsem se s takovouto zkušeností zatím nesetkala, ale raději to nezkoušejte).

Další nepříjemnosti
Křeček by mohl mít nějaké žaludeční potíže i se semínkama, která jsou např. v mandarinkách.

Kde si na citrus dávat pozor?
Citrony, kiwi, pomeranče a ty ostatní samozřejmně najdete v normální samoobsluze, a to nejen po kusech, ale třeba v kompotech... takže, na to taky pozor ;)

Domeček

6. listopadu 2011 v 16:23 | Orion |  Křečkovo bydlení
Křečci by měli mít vždy k dispozici svůj úkryt, útočiště, spižírnu. Křečkův domeček by měl být co nejvyšší kvality - vlastně tam tráví polovinu svého života.
-
Z jakého materálu jsou nejvodnější domečky?
Domeček by rozhodně neměl být plastový nebo keramický; v těchto domečcích si vlhkost najde své místo. Naopak silně doporučuji domečky ze dřeva, křečci se v něm cítí jakoby více "doma" a je to skvělý přírodní materiál. S kartonovými krabičkami se křeček spokojí, počítejte ale s tím, že krabičku vaše chlupatá kulička do dvou dnů rozhlodá.
-
Když budeme domeček vybírat...
...rozhodně nedejte na rady prodavaček ve zverimexu - snaží se vám jen vnutit nejdražší domečky, které mají právě nejvíce na skladu. Vyhněte se taky roztomilým chaloupkám s mnoha okýnky, křečkům bohatě postačí jeden otvor, kterým budou do domečku vcházet a vycházet. Domeček by neměl být moc malý, čím větší, tím lepší, ale zase aby v kleci zůstalo místo ;D

Jogurt s mandarinkou

4. listopadu 2011 v 19:30 | Orion |  Křeččí recepty
Za chvíli již příjde mandarinkové období; konec podzimu a začátek zimy (mne v tuto dobu připadají mandarinky nejchutnější). Mandarinky koupíte v každém obchodě, pokud ne, tak určitě najdete v obyčejné samoobsluze mandarinkový kompot :). Ostatní suroviny a postup najdete v celém článku.
Ingredience:
Mandarinku (stačí jedna)
Bílý jogurt
Vlašský ořech (i se skořápkou, jeli-to možné)
Postup:
Nejdříve si ze skořápky ořechu vydloubneme jadérko a skořápku si necháme; to bude nádobka, ve které budeme pokrm podávat. Do nějaké jiné nádobky nebo do skleničky si odlijeme trochu jogurtu (množství, které se nám vejde do skořápky) a postupně zamícháváme malé kousíčky mandarinky. Udělali jsme si tedy mandarinkový jogurt. Ten nalijeme do skořápky. Jsem si jistá, že váš křeček bude tímto pokrmem potěšen :)
Tip:
- Byla by škoda jadérko vlašského ořechu vyhazovat; můžeme ho tedy nastrouhat a posypat tím mandarinkový jogurt.
- Místo mandarinky si můžete dát jakékoliv ovoce - fantazii se meze nekladou!
Jen tak mimochodem, se Skřítečkem2 (nase-zazitky.blog.cz) rozjíždíme blog o skvělé hřeTransformice. Byly bychom velmi potěšeny, kdybyste se tam mrknuli a popřípadě zanechali komentář. Díky. (klikněte na klikonku)

Jídelníček: Jogurt

3. listopadu 2011 v 15:12 | Orion |  Křeččí jídelníček
Máme rádi svoje křečky; křečci mají rádi svoje jídlo. Chceme-li svému křečkovi dopřát tu nejzdravější stravu, měli bychom do jeho jídelníčku zařadit jogurt.

Křečci

2. listopadu 2011 v 15:12 | Orion
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪

Ostatní

1. listopadu 2011 v 10:22 | Orion
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪