-
-
--
-

Prosinec 2011

Grafika

28. prosince 2011 v 16:05 | Orion |  Aktuálně
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪
▪ ▪ ▪

Spešl: Křečkovi po stromeček...?

20. prosince 2011 v 14:32 | Orion |  Spešl
Ahoj, ahoj! Zaprvé se chci opravdu omluvit, že jsem tu nebyla, ale nebyl čas a vlastně ani nálada. No ale... Přidávám spešl článek do nové spešl rubriky. Mám pro vás několik tipů, jak na to, abyste o Vánocích křečka nezklamaly! Nemusíte se bát, většina z nich je ozkoušená a v každém jsou přísady, které křečkovi určitě neuškodí. Všechny recepty a tipy jsem vymýšlela já, grafika je také z mé tvorby.
ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘE
1. Salát
Ke správné štědrovečerní večeři samozřejmně patří i salát. Každý si může připravit svůj vlastní originální salát podle toho, co křečkovi chutná a co ne. Můžete přidávat například rajčata, okurky (ale ne kyselé), papriky a další zeleninu. Můžou se přidat kostičky ztvrdlého pečiva. Ke všemu by se dal přidat ještě jogurt, aby to nebyly jen kusy zeleniny ale opravdový nefalšovaný salát.
2. Kuřecí řízečky
U nás doma se dělá na Vánoce kapřík, ale kdo dělá řízky, může křečkovi malý kousíček řízku ukrojit nebo udělat speciální mini řízeček. U takovýchto mini řízečků se postupuje stejně jako u normálních. Podotýkám, že maso musí být kuřecí a smažte s co nejméně olejem.
DÁREČKY PRO KŘEČKY
1. Hračka
Křečkovi můžete dát jako dárek na Vánoce obyčejnou hračku ze zverimexu. Taková hračka se ale musí vybírat pečlivě. Můžete nakupovat jak venku, tak i v pohodlí domova v různých internetových obchodech. Já bych raději kupovala na internetu, stává se, že venku nenajdete to, co jste potřebovali. Na závěr tohoto odstavce přidám odkaz na můj oblíbený e-shop. Hraček se tam najde celkem dost.
2. Pamlsky
Pokud nejste zrovna při penězích, můžete křečkovi koupit "jen" pytlíček dropsíků, nějaké kapsičky, hlodavčí pralinky nebo takové ty tyčinky, co je na nich nalepené zrní - vypadlo mi, jak se to jmenuje. Když se nad tím tak zamyslíme; co vlastně může křečka potěšit více, než jídlo?
3. Trochu lásky...
V pohádkách a knihách je to černé na bílém - jen opravdový dárek není hmatatelný, nýbrž neviditelný, ale je to to nejlepší, co můžeme křečkovi dát. Pečujte o svého křečka, neberte ho jako povinost, mějte ho rádi, povídejte si s ním a užívejte si s ním Vánoce.
Přejí vám tento čas krásně prožitý svými blízkými, hodně vysněných dárků pod stromečkem a to ostatní, co se většinou při těchto svátcích přeje ;)

Hračka - Jídlo na provázku

4. prosince 2011 v 16:18 | Orion |  Pojďme si hrát!
Aby se křeček nenudil, musíme mu obstarat nějakou tu hračku. Tvému křečkovi se určitě bude líbit jídlo na provázku. Vyrobí se to za pár minutek a křeček se náramně zabaví. Jednoduché, ale efektní. Muffin se sice k pamlskům dostal za několik vteřin, ale tohle patří k jedné z těch "hraček", které se můžou stále opakovat a nikdy neomrzí.
Potřebuješ:
# Provázek
# Pamlsky
# Obyčejnou klec - ne box.
-
Postup:
Vezmeme si provázek. Pozor, neberte si nitku, tu křeček roztrhne jako nic. Provázek by měl být dlouhý podle toho, kolik tam chcete dát pamlsků a jak velké mezi nima chcete mezery, já tam dávám většinou tak 3 pamlsky, takže potřebuji zhruba 15 cm dlouhý provázek (jen odhadem). Na provázek jednoduše přivážeme pamlsky. Musíme si ale nechat na konci provázku tak 5 cm volno, abychom to pak mohli přivázat na mřížky klece. Nedoporučuji přivazovat čerstvé ovoce a zeleninu. Můžete přivázat dropsíky, idkyž nejsou moc zdravé, křeček si občas musí zamlsat. Naopak doporučuji různé sušené ovoce, třeba kolečka banánů. Celé to pak přivážeme na mřížku klece. Můžeme to taky přivázat na strop (klece), aby křečkovi chvíli trvalo, než se k pamlskům dostane.