-
-
--
-

Únor 2012

Hrabací bedna

25. února 2012 v 9:44 | Orion |  Pojďme si hrát!
Křeček by neměl hrabat pouze v hoblinách, ale i třeba v hrabací bedně, kterou si každý může snadno vyrobit doma. Moji křečci hrabací bednu přímo milují, zatím je ještě pořád neomrzela. Tuhle bedničku můžete dát jak do výběhu, tak do klece. Vtipné je, vzít si nějakou větší bednu a do ní dát třeba jen 2 pamlsky a sledovat, jak se křeček zahrabává, vyhrabává, hledá a po čtvrt hodině hledání má konečně pamlsek u sebe.
-
Potřebuješ:
  • Písek pro činčily, sežene se v každém zverimexu
  • Bedýnku, pokud žádná není k dispozici, stačí třeba jen nějaká vymytá krabička od másla
  • Křečkovy oblíbené pamlsky
Postup:
  • Bedýnku, krabičku, nebo cokoliv jiného, co jste si vzali, naplníte pískem pro činčily. Do písku zahrabeme křečkovy oblíbené pamlsky, sušené ovoce, jeden nebo dva dropsíky..., ale nedoporučuji do písku zahrabávat čerstvé ovoce nebo zeleninu, myslím, že by křečkovi nechutnalo jídlo celé olepené písečkem. Čím méně dáte do krabičky pamlsků, tím více se křeček zabaví - bude muset více hledat.

Naučte křečka na ruku

18. února 2012 v 10:22 | Orion |  Křeččí škola
Nějací křečci se to musejí učit, nějací jsou na lidi zvyklí. Nejlépe se na ruku učí povětšinou křečci zlatí a džungárští, u křečíků roborovských to vyžaduje už úsilí větší. Jestliže chcete křečka na ruku naučit, rozhodně byste končetiny neměli mít něčím nakrémované, navoněné, vydesinfikované apod., to křečka jen rozruší.
  1. Nejdříve se křeček musí naučit, že vy jste jeho páníček. Nějaký čas mu choďte na oči jen VY. Vy mu dávejte jídlo, vyměňujte vodu, podestýlku... všechno mu obstarávejte jen a jen vy, aby si vás křeček zapamatoval.
  2. Po týdnu ukládání do paměti křečka můžete jemně, jedním prstem pohladit po zádíčkách. Pokud se to křečkovi nebude líbit, zkuste ještě několikrát zopakovat krok č. 1. Jestliže se hlazení bránit nebude, přejděte k dalšímu kroku.
  3. Křečkovi můžete jen tak nastavit ruku, potřenou něčím, co má rád (například jablíčkem, banánem...), nebo podestýlkou. Na ruku mu můžete dát třeba i malý pamlsek.
  4. Po týdnu zkuste křečkovi dát ruku do klece bez pamlsků, jestli chcete, tak i bez potření jablíčkem nebo podestýlkou. Jestliže na vaší ruku vyleze, máte vyhráno...
Napsáno jen a pouze z mé hlavy ;) Kdo okopíruje bez mého vědomí, utrhnu mu hlavu.
PS: Omlouvám se, že jsem dlouho nenapsala. Byla jsem na horách, pak jsem byla tak trochu nemocná... čas byl, ale nálada ne, fakt se omlouvám.

Laye pro: Nikitta, Moniska, Sintel

4. února 2012 v 16:15 | Orion |  Laye
Takže, mám tu pro vás ty layouty, doufám, že objednávající nečekaly moc dlouho a že se budou líbit. Pro plný náhled klikněte na obrázek zmenšeného screenu. Jestliže se lay líbí, kdykoliv mi napište e-mail (orionna@volny.cz) s předmětem Layout a napište mi jméno a heslo blogu. Nebojte, blogy nekradu, spousty lidem jsem už lay nastavovala a zatím nikdo neměl se mnou žádné potíže ;)
PS: Layout pro Áďu už mám rozdělaný, ještě ale není hotový úplně.