-
-
--
-

Březen 2012

Muffin

26. března 2012 v 19:05 | Orion |  Muffin

Vlastně ani nevím, proč jsem se rozhodla, že chci křečka ze zverimexu a ne od chovatele. To v tu chvíli bylo jedno. Chtěla jsem křečka, prostě křečka a i kdybych vytáhla nějakého roztomilého křečuldu z popelnice, byla bych ochotna se do něj zamilovat.

Jakmile jsem vešla za práh zverimexu (bylo to 8.10.2010), moje kroky automaticky zamířily k terárku se syráčkama. Asi tři křečci se k sobě choulili v malém dřevěném domečku a ten čtvrtý byl stočený v klubíčku v rohu. Chvilku jsem ho jen tak pozorovala a on pak na mě upřel své černé oči a jakoby pokýval hlavičkou. Byla to láska na první pohled, alespoň já jsem to tak cítila, nevím jestli on.

Asi měsíc jsem byla přesvědčená, že je to holka. Až po nějakém čase se nedalo přehlédnout, že je to klučina, a tak z Muffy (tak se dříve jmenoval) vzniklo Muffin.

Křeččí záchod

22. března 2012 v 17:54 | Orion |  Křečkovo bydlení
Jestliže vás už unavuje čištění křečkova oblíbeného rohu, kde vykonává svoje potřeby, a děláte to jen s největším odporem, nemohu doporučit nic jiného než tzv. křeččí záchod.
Tato "toaleta" se zdá především jako jen nějaká vymyšlená moderní věcička, ale věřte mi, hodí se to. Záchod se dá poměrně levně koupit, ale i velmi snadno vlastnoručně vyrobit.


Muffin venku

4. března 2012 v 14:13 | Orion |  Muffin
Pro začátek; kdo neví nebo zapoměl, co nebo kdo je to Muffin - je to jeden z mých dvou křečků. Dřív nebo později o něm napíšu pořádné info, ale teď vám stačí vědomí, že je to křeček zlatý, je to kluk, pořádnej žrout a uličník. Je to už poměrně stařeček, ale pořád je to pořád hrozně aktivní a zlobivý křeček :) Dneska jsem se rozhodla, že ho vezmu k nám na zahrádku (ehm, zahrádka... spíš opravdu maličký dvorek), protože krásně svítí sluníčko a je venku docela teplo. Navíc ani zem nebyla moc studená, spíš byla vyhřátá. Muffinovi se venku moc líbilo, běhal v trávě, hrál si s pavoučkama na babu, zkoumal různé rostliny, lístečky, několikrát se mi schoval (naštěstí jsem ho úspěšně našla), a nějakou dobu třeba jen odpočíval a pozoroval tu jarní krásu kolem sebe. Tak ale už dost keců - jdeme na ty fotky. :) Nafotila jsem jich hodně, ale jelikož všechny vypadaly stejně, dala jsem sem jen ty nejhezčí.