-
-
--
-

Tak se hlásím.

25. dubna 2012 v 17:28 | Orion |  Aktuálně
Dalo by se říct, že po jedních z nejdramatičtějších dnů mého života jsem se odhodlala dokopat se k tomu, abych napsala na blog všechno, co se za poslední měsíc událo, proč jsem nepsala, prostě to, co by vás mohlo zajímat. :) Řekla jsem si, že se vám ten měsíc, co jsem tu nebyla pokusím vynahradit a sepíšu všechny události až do těch nejmenších detailů. Tak se pohodlně usaďte, klikněte na "celý článek" a začtěte se... :)

Začnu tím příjemnějším a nenáročným - křečcích. Muffin statečně bojuje se stářím, vlastně ho skoro nevídám - celý den spí, večer vyleze pro jídlo, ale jinak nic. Neběhá v kolečku, už není tak aktivní jako dřív. Nechce se mi ho do ničeho tlačit, takže ho nepouštím po pokoji, ani do výběhu. Nedávno jsem to ještě zkoušela, ale na podlaze jen sklesle stál. Po chvilce se trochu proběhnul, ale náladu mu to nezlepšilo. Myslela jsem si, že s ním letos půjdu ještě ven, ale myslím si, že by se jen zbytečně trápil, nechci ho do ničeho tlačit. Sama si to nechci přiznat, ale nevím, jestli mi vydrží do léta...
Co se týče Mikea, mého malého roboráčka (vzpomínáte si na něj?), vypadá to, že je v plné síle (a kráse). :) O Velikonocích mu byl rok. Ochočování u něho jsem už zavrhla - u roboráčka se to dalo čekat. Vyleze mi na ruku, ale nic víc. No, nevadí, snad jindy. Uvažovala jsem, že bych mu koupila kamaráda, ale jelikož jsem ještě stále nezjistila, jaké je to pohlaví (já vím, jsem neschopná - ale nevěřili byste, jak je těžké ho vůbec chytit, natož zjistit, jestli je to holka nebo kluk!), tak asi ne, nechci mít doma smečku roboráčků :)
Jinak, můžete se těšit na Muffinovy a Mikeovy fotky, pokud se mi podaří je dostat do kompu, který momentálně tak nějak stávkuje - to je jeden z důvodů, proč jsem nenapsala. Už jenom to, podařit se mu otevřít jakýkkoliv prohlížeč, je pro něj hodně těžký. Mohla bych za přijímačky ale dostat nový, s tím, že to bude notebook a ne komp - nemáte nějaké dobré tipy na levné a výkonné notebooky? Já jsem totiž na vybírání elektronických věcí totální střevo. Moje podmínky: neměl by to být netbook (pro neznalce; mini notebook :D), měl by být supervýkonný, stačí ale jen výkonný, a to je všechno. Předem moc děkuji za pomoc :).
V pondělí 23.4. jsem dělala přijímačky na gympl. Ten večer, noc a ráno před nimy jsem byla totálně vystresovaná, ale fakt hrozně. Možná si říkáte; vždyť to jsou jenom přijímačky. Ale dostat se na ten gympl byl můj sen! (dobře, "sen" je moc silné slovo... :D) Přesněji řečeno, můj sen byl hlavně se dostat z téhle školy, na kterou momentálně chodím. Jestli bych ty přijímačky nedala, asi bych se na místě zhroutila. Teď mám ale ještě jedno dilema, o kterém jsem ani tak nepřemýšlela; na tom gymplu se vybírá mezi třema jazykama - němčinou, španělštinou a francoužtinou. Španělštinu jsem zavrhla, už jen kvůli tomu, že by se mi všichni posmívali - ti, kteří znají mé jméno, pochopí :D Rozhoduji se mezi němčinou a francouzštinou. Němčinu bych se učila hrozně ráda, ale zase bych někdy chtěla jet do Francie, a anglicky se tam nedomluvím... Učí se někteří z vás Francouzsky? Moc by mě to zajímalo :)
Prozatím, Vaše
Orion.
 


Komentáře

1 Skříteček2 Skříteček2 | Web | 25. dubna 2012 v 19:10 | Reagovat

V prvních dvou odstavcích (u každého je to první věta) máš chyby v pádech, přečti si to po sobě, snad ti to docvakne. Muffinka je mi líto, ale smrt už k životu patří a nikdo nemůže žít věčně, i když by si to jistě někteří přáli. To nejlepší, co pro nej teď můžeš udělat, je dopřát mu klid. Co se týče Mikea, zkusila bych sehnat někoho, kdo bydlí blízko u tebe a má roboráčka. Mohli by jste otestovat Mikeovo pohlaví dle jiného jedince a podle jejich vzájemné reakce určit pohlaví. Pokud chceš nějaký supervýkonný (:D) noutbáč, poohlédni se po herních noteboocích, ty mají většinou jak dobrou grafickou kartu, tak i procesor. Elektroniku nakupujeme většinou v Alze (http://alza.cz). Už jsi se dozvěděla výsledky přijímaček? S těmi jazyky je to těžké. Pro tebe, jakožto pro mladší, určitě není španělština tou nejlepší volbou. Němčina je pro nás, Čechy, celkem důležitá, protože s Němci máme hodně obchodních styků a s němčinou se jistě setkáš. Francouzština je dobrá do světa, ale i u nás, protože lidí, co v ČR umí francouzsky, moc není. U mne volba mezi němčinou a francouzštinou byla jasná, protože němčinu nemám ráda.

Uf, to jsem se to ale rozepsala. :D

2 ElliQ ElliQ | Web | 25. dubna 2012 v 20:51 | Reagovat

S Muffinem je mi to moc líto. Přesně tohle zažívám teď i s Emilkem, přesně se i cítím jak Ty, abych ho do ničeho netlačila apod.
Já jsem ještě neslyšela o Mikeovi? To je nějaké divné :D Ale určitě sem dej už fotky, těším se na ně =)
Na veškerou elektoniku jsem stejně jako Ty střevo. Já mám doma notebook - Acer a je opravdu dobrý, rychlý a na můj blog + věci do školy mi naprosto stačí :)
Musím Ti pogratulovat ještě jednou, jsi moc šikovná! =) Já už mám ve volitebném jazyku jasno: NĚMČINA. Celá naše rodina se učí Německy a já chci také, protože zatím se mi potvrdilo, že kam přijedeme na dovolené na jídlo, tak jsou tam jazyky:
1. Hlavní jazyk té dané země/státu/města
2. Anglicky
3. Německy
Takže snad si vybereš dobře! :)

3 Moniska Moniska | Web | 27. dubna 2012 v 20:41 | Reagovat

Je super že ses ozvala :o)

To Lilince je něco přes 2 roky a pořád je aktivní a milá, tak jsem ráda :). Když otevřu klec, tak vyleze a když jí dám proběhnout, chvíle to očmuchává kolem a pak už rychle běhá =)
Roboráky se mi taky nepodařilo ochočit, jsou to spíše zvířátka na pozorování.

Já Němčinu nesnáším, to radši tu francouzštinu..

4 Áďa Áďa | Web | 28. dubna 2012 v 9:19 | Reagovat

Muffina je mi moc líto, ale určitě se má u tebe moc dobře. Na fotky se moc těším :) Omlouvám se, ale ve výběru počítače ti nejspíše nijak nepomůžu :D
Ohledně těch jazyků, já se sice neučím francouzštinu, ale němčinu. Myslím si, že je důležitější, ale fránina zní zase hezky :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.