-
-
--
-

Křeččí recepty

Sněhová vločka

2. ledna 2012 v 19:04 | Orion
Štědrý den se stal minulostí, ale zima je teprve před náma. Komu doma ještě nenapadla ani jedna sněhová vločka, nechť nezoufá a vyrobí svému křečkovi vlastní.
-
Ingredience:
Plátek sýra
Jogurt
Kokos
-
Postup:
Ze sýra se pokusíme vyříznout tvar "sněhové vločky". Ze své vlastní zkušenosti vím, že ze sýra moc vyřezávat nejde, ale můžete si být jisti, že křečkovi je jedno, jak jeho pokrm vypadá. Tenhle kus sýra natřeme jogurtem, stačí jen z jedné strany. Jogurt můžete použít jakýkoliv chcete, já ale nejraději používám ten čistý bílý. Celé se to pak posype namletým kokosem.
Tip:
Místo kokosu lze použít i namleté oříšky nebo třeba jen kousky sušeného ovoce - záleží jen na Vaší fantazii. Pak už se tomu ale nebude moct říkat Sněhová vločka :)

Jogurt s mandarinkou

4. listopadu 2011 v 19:30 | Orion
Za chvíli již příjde mandarinkové období; konec podzimu a začátek zimy (mne v tuto dobu připadají mandarinky nejchutnější). Mandarinky koupíte v každém obchodě, pokud ne, tak určitě najdete v obyčejné samoobsluze mandarinkový kompot :). Ostatní suroviny a postup najdete v celém článku.
Ingredience:
Mandarinku (stačí jedna)
Bílý jogurt
Vlašský ořech (i se skořápkou, jeli-to možné)
Postup:
Nejdříve si ze skořápky ořechu vydloubneme jadérko a skořápku si necháme; to bude nádobka, ve které budeme pokrm podávat. Do nějaké jiné nádobky nebo do skleničky si odlijeme trochu jogurtu (množství, které se nám vejde do skořápky) a postupně zamícháváme malé kousíčky mandarinky. Udělali jsme si tedy mandarinkový jogurt. Ten nalijeme do skořápky. Jsem si jistá, že váš křeček bude tímto pokrmem potěšen :)
Tip:
- Byla by škoda jadérko vlašského ořechu vyhazovat; můžeme ho tedy nastrouhat a posypat tím mandarinkový jogurt.
- Místo mandarinky si můžete dát jakékoliv ovoce - fantazii se meze nekladou!
Jen tak mimochodem, se Skřítečkem2 (nase-zazitky.blog.cz) rozjíždíme blog o skvělé hřeTransformice. Byly bychom velmi potěšeny, kdybyste se tam mrknuli a popřípadě zanechali komentář. Díky. (klikněte na klikonku)
 
 

Reklama