-
-
--
-

Křeččí škola

Naučte křečka na ruku

18. února 2012 v 10:22 | Orion
Nějací křečci se to musejí učit, nějací jsou na lidi zvyklí. Nejlépe se na ruku učí povětšinou křečci zlatí a džungárští, u křečíků roborovských to vyžaduje už úsilí větší. Jestliže chcete křečka na ruku naučit, rozhodně byste končetiny neměli mít něčím nakrémované, navoněné, vydesinfikované apod., to křečka jen rozruší.
 1. Nejdříve se křeček musí naučit, že vy jste jeho páníček. Nějaký čas mu choďte na oči jen VY. Vy mu dávejte jídlo, vyměňujte vodu, podestýlku... všechno mu obstarávejte jen a jen vy, aby si vás křeček zapamatoval.
 2. Po týdnu ukládání do paměti křečka můžete jemně, jedním prstem pohladit po zádíčkách. Pokud se to křečkovi nebude líbit, zkuste ještě několikrát zopakovat krok č. 1. Jestliže se hlazení bránit nebude, přejděte k dalšímu kroku.
 3. Křečkovi můžete jen tak nastavit ruku, potřenou něčím, co má rád (například jablíčkem, banánem...), nebo podestýlkou. Na ruku mu můžete dát třeba i malý pamlsek.
 4. Po týdnu zkuste křečkovi dát ruku do klece bez pamlsků, jestli chcete, tak i bez potření jablíčkem nebo podestýlkou. Jestliže na vaší ruku vyleze, máte vyhráno...
Napsáno jen a pouze z mé hlavy ;) Kdo okopíruje bez mého vědomí, utrhnu mu hlavu.
PS: Omlouvám se, že jsem dlouho nenapsala. Byla jsem na horách, pak jsem byla tak trochu nemocná... čas byl, ale nálada ne, fakt se omlouvám.

Pravidla zacházení s křečkem

16. ledna 2012 v 18:09 | Orion
Zde je několik pravidel, které pomohou jak začátečníkům, tak i pokročilým, sblížit se lépe se svým křečkem.
 • Spícího křečka nebuďte, znamenalo by to pro něj pouze stres.
 • Nesahejte na něho znenadání nebo seshora, mohl by se domnívat, že jde o útok nepřítele.
 • Než se k němu přiblížíte, tak na něj nejprve klidně mluvte, aby se na vás mohl připravit.
 • Vzdalte se, když křeček projeví strach nebo agresivitu. Nechte ho nejdříve uklidnit, a teprve potom se znovu pokuste o navázání kontaktu.
 • Před stykem s křečkem nepoužívejte pokud možno parfém, neboť nem mu nesmírně "smrdí".
Inspirováno knihou: Křeček - milý, roztomilý, aktivní.

Naučte křečka na jméno

8. ledna 2012 v 11:37 | Orion
Naučení křečka na jméno je jednoduché, ale vyžaduje to možná trochu déle času, než se zdá. Na druhou stranu je to velmi praktické; když se vám křeček zatoulá, stačí ho zavolat a nemusíte ho hodinu hledat pod postelí ;) Dá se také naučit křečka např. na písknutí píšťalky, záleží jen na Vás.
Dodržujte tyto kroky, aby se Váš křeček na jméno opravdu naučil:
 1. Nabídněte křečkovi nějaký jeho oblíbený pamlsek, počkejte si až bude jídlu věnovat pozornost.
 2. Přitom pomalu a zřetelně vyslovte jeho jméno, oslovení klidně nekolikrát zopakujte.
 3. Takhle to dělejte klidně dva týdny; čím déle se křeček bude jméno učit, tím lépe na něj bude slyšet.
 4. Až bude křeček vzhůru, zkuste jméno znovu vyslovit, tentokrát bez pamlsku. Přiběhlk k Vám nebo se na vás upřeně podíval? Pak máte vyhráno ;)
Někdy se učení na jméno nemusí podařit - nespěchejte tedy, nevzdávejte to a buďte trpěliví.
Jestliže se ti článek zalíbil a chceš ho i na svém blogu, klidně ho okopíruj ale pouze s viditelným odkazem na můj blog nebo ikonkou.
 
 

Reklama