-
-
--
-

Křečkovo bydlení

Křeččí záchod

22. března 2012 v 17:54 | Orion
Jestliže vás už unavuje čištění křečkova oblíbeného rohu, kde vykonává svoje potřeby, a děláte to jen s největším odporem, nemohu doporučit nic jiného než tzv. křeččí záchod.
Tato "toaleta" se zdá především jako jen nějaká vymyšlená moderní věcička, ale věřte mi, hodí se to. Záchod se dá poměrně levně koupit, ale i velmi snadno vlastnoručně vyrobit.

Domeček

6. listopadu 2011 v 16:23 | Orion
Křečci by měli mít vždy k dispozici svůj úkryt, útočiště, spižírnu. Křečkův domeček by měl být co nejvyšší kvality - vlastně tam tráví polovinu svého života.
-
Z jakého materálu jsou nejvodnější domečky?
Domeček by rozhodně neměl být plastový nebo keramický; v těchto domečcích si vlhkost najde své místo. Naopak silně doporučuji domečky ze dřeva, křečci se v něm cítí jakoby více "doma" a je to skvělý přírodní materiál. S kartonovými krabičkami se křeček spokojí, počítejte ale s tím, že krabičku vaše chlupatá kulička do dvou dnů rozhlodá.
-
Když budeme domeček vybírat...
...rozhodně nedejte na rady prodavaček ve zverimexu - snaží se vám jen vnutit nejdražší domečky, které mají právě nejvíce na skladu. Vyhněte se taky roztomilým chaloupkám s mnoha okýnky, křečkům bohatě postačí jeden otvor, kterým budou do domečku vcházet a vycházet. Domeček by neměl být moc malý, čím větší, tím lepší, ale zase aby v kleci zůstalo místo ;D
 
 

Reklama