-
-
--
-

Pojďme si hrát!

Hrabací bedna

25. února 2012 v 9:44 | Orion
Křeček by neměl hrabat pouze v hoblinách, ale i třeba v hrabací bedně, kterou si každý může snadno vyrobit doma. Moji křečci hrabací bednu přímo milují, zatím je ještě pořád neomrzela. Tuhle bedničku můžete dát jak do výběhu, tak do klece. Vtipné je, vzít si nějakou větší bednu a do ní dát třeba jen 2 pamlsky a sledovat, jak se křeček zahrabává, vyhrabává, hledá a po čtvrt hodině hledání má konečně pamlsek u sebe.
-
Potřebuješ:
  • Písek pro činčily, sežene se v každém zverimexu
  • Bedýnku, pokud žádná není k dispozici, stačí třeba jen nějaká vymytá krabička od másla
  • Křečkovy oblíbené pamlsky
Postup:
  • Bedýnku, krabičku, nebo cokoliv jiného, co jste si vzali, naplníte pískem pro činčily. Do písku zahrabeme křečkovy oblíbené pamlsky, sušené ovoce, jeden nebo dva dropsíky..., ale nedoporučuji do písku zahrabávat čerstvé ovoce nebo zeleninu, myslím, že by křečkovi nechutnalo jídlo celé olepené písečkem. Čím méně dáte do krabičky pamlsků, tím více se křeček zabaví - bude muset více hledat.

Hračka - Jídlo na provázku

4. prosince 2011 v 16:18 | Orion
Aby se křeček nenudil, musíme mu obstarat nějakou tu hračku. Tvému křečkovi se určitě bude líbit jídlo na provázku. Vyrobí se to za pár minutek a křeček se náramně zabaví. Jednoduché, ale efektní. Muffin se sice k pamlskům dostal za několik vteřin, ale tohle patří k jedné z těch "hraček", které se můžou stále opakovat a nikdy neomrzí.
Potřebuješ:
# Provázek
# Pamlsky
# Obyčejnou klec - ne box.
-
Postup:
Vezmeme si provázek. Pozor, neberte si nitku, tu křeček roztrhne jako nic. Provázek by měl být dlouhý podle toho, kolik tam chcete dát pamlsků a jak velké mezi nima chcete mezery, já tam dávám většinou tak 3 pamlsky, takže potřebuji zhruba 15 cm dlouhý provázek (jen odhadem). Na provázek jednoduše přivážeme pamlsky. Musíme si ale nechat na konci provázku tak 5 cm volno, abychom to pak mohli přivázat na mřížky klece. Nedoporučuji přivazovat čerstvé ovoce a zeleninu. Můžete přivázat dropsíky, idkyž nejsou moc zdravé, křeček si občas musí zamlsat. Naopak doporučuji různé sušené ovoce, třeba kolečka banánů. Celé to pak přivážeme na mřížku klece. Můžeme to taky přivázat na strop (klece), aby křečkovi chvíli trvalo, než se k pamlskům dostane.
 
 

Reklama