-
-
--
-

Spešl

Vzpomínka

14. ledna 2012 v 11:47 | Orion
Už před 6 dny to byl rok, co jsem napsala první článek na můj první blog o křečcích a co jsem se poprvé s některými z Vás seznámila. Ten rok utekl jako voda. Pokusím se do tohoto článku vypsat krátkou historii tohoto jednoho roku, co jsem byla u zvířecích blogů. Dříve jsem měla ještě blogů mnohem víc - ale nechci se zahambit, takže je sem raději psát nebudu ;) Aby se historie četla ještě lépe, přikládám krásnou nostalgickou písničku, která už na tomto blogu jednou zazněla - doporučuji ji při čtení poslouchat ;)

Spešl: Křečkovi po stromeček...?

20. prosince 2011 v 14:32 | Orion
Ahoj, ahoj! Zaprvé se chci opravdu omluvit, že jsem tu nebyla, ale nebyl čas a vlastně ani nálada. No ale... Přidávám spešl článek do nové spešl rubriky. Mám pro vás několik tipů, jak na to, abyste o Vánocích křečka nezklamaly! Nemusíte se bát, většina z nich je ozkoušená a v každém jsou přísady, které křečkovi určitě neuškodí. Všechny recepty a tipy jsem vymýšlela já, grafika je také z mé tvorby.
ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘE
1. Salát
Ke správné štědrovečerní večeři samozřejmně patří i salát. Každý si může připravit svůj vlastní originální salát podle toho, co křečkovi chutná a co ne. Můžete přidávat například rajčata, okurky (ale ne kyselé), papriky a další zeleninu. Můžou se přidat kostičky ztvrdlého pečiva. Ke všemu by se dal přidat ještě jogurt, aby to nebyly jen kusy zeleniny ale opravdový nefalšovaný salát.
2. Kuřecí řízečky
U nás doma se dělá na Vánoce kapřík, ale kdo dělá řízky, může křečkovi malý kousíček řízku ukrojit nebo udělat speciální mini řízeček. U takovýchto mini řízečků se postupuje stejně jako u normálních. Podotýkám, že maso musí být kuřecí a smažte s co nejméně olejem.
DÁREČKY PRO KŘEČKY
1. Hračka
Křečkovi můžete dát jako dárek na Vánoce obyčejnou hračku ze zverimexu. Taková hračka se ale musí vybírat pečlivě. Můžete nakupovat jak venku, tak i v pohodlí domova v různých internetových obchodech. Já bych raději kupovala na internetu, stává se, že venku nenajdete to, co jste potřebovali. Na závěr tohoto odstavce přidám odkaz na můj oblíbený e-shop. Hraček se tam najde celkem dost.
2. Pamlsky
Pokud nejste zrovna při penězích, můžete křečkovi koupit "jen" pytlíček dropsíků, nějaké kapsičky, hlodavčí pralinky nebo takové ty tyčinky, co je na nich nalepené zrní - vypadlo mi, jak se to jmenuje. Když se nad tím tak zamyslíme; co vlastně může křečka potěšit více, než jídlo?
3. Trochu lásky...
V pohádkách a knihách je to černé na bílém - jen opravdový dárek není hmatatelný, nýbrž neviditelný, ale je to to nejlepší, co můžeme křečkovi dát. Pečujte o svého křečka, neberte ho jako povinost, mějte ho rádi, povídejte si s ním a užívejte si s ním Vánoce.
Přejí vám tento čas krásně prožitý svými blízkými, hodně vysněných dárků pod stromečkem a to ostatní, co se většinou při těchto svátcích přeje ;)
 
 

Reklama